شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۵ ب.ظ
اصحاب قلم سرمایه های فرهنگی جامعه هستند
آرخا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با سه تن از اصحاب فرهنگ و قلم؛ محمد رمضانی ، اعظم آخوندزاده و بهروزعزبدفتری دیدار و گفت و گو کرد.

آرخا: در سومین روز بیست و ششمین هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با سه تن از اصحاب فرهنگ و قلم؛ محمد رمضانی ، اعظم آخوندزاده  و بهروزعزبدفتری دیدار و گفت و گو کرد.

محمد محمدپور در این دیدارها، با اشاره به تاثیر اندیشه‌ی فرهیختگان و اصحاب قلم در سیر تاریخی جوامع ‌اظهار داشت: اصحاب قلم که با جوهر اندیشه بر صحیفه‌ی ماندگار ادبیات این مرز و بوم درافشانی می‌کنند، سرمایه‌های فرهنگی جامعه هستند و توسعه، هدایت و شالوده تمدن توسط ایشان شکل می‌پذیرد و با حضور هر نویسنده‌ای در هر عصری فرهنگ ملتها هویتی فاخرتر و جدیدتر می‌یابد.

وی بر لزوم توجه بیش از پیش نویسندگان به تولید محتوای متناسب با ذائقه‌ی مخاطب تاکید کرد و گفت: نویسندگان و اصحاب قلم با تکیه بر پیشینه‌ی غنی ادبی و فرهنگی ایران اسلامی می‌بایست در راستای تولید فکر و اندیشه و محتوا اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

 

Comments are closed.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی آرخا می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران